Jak předejít odlupování obkladu a dlažby v koupelně?

Date:

Share post:

Nejčastějším důvodem vydouvání obkladu a také vzniku neestetických vlhkých map, fleků či plísní na vnějších stěnách koupelny bývá podcenění hydroizolační vrstvy pod nalepenými obkladovými prvky.

Problém zatečených, plesnivých stěn a odpadávajícího obkladu v místnostech se zvýšenou vlhkostí trápí obyvatele starších budov, ale i novostaveb. Ve vlhkém prostředí je totiž důležitá izolace proti vodě a vlhkosti – a to nejen u podkladu z materiálů citlivých na vodu, které se často používají v dnešních novostavbách (například sádrokarton a dřevo při montáži stěn nebo anhydridové potěry při realizaci podlah), ale také v případě tradičních podkladů, jako jsou cementové potěry a omítky.

Hydroizolační vrstva se aplikuje před lepením obkladu a dlažby a jejím úkolem je chránit podkladové konstrukce před vlhkostí a vodou pronikající spárami mezi obkládačkami. Jinak hrozí jejich postupné narušování. Kvalitní hydroizolační stěrky vynikají dokonce schopností přemostění trhlin vzniklých v podkladu. Zde platí staré známo, že prevence je levnější a jednodušší než pozdější řešení poruch.

spot_img

Related articles

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které...

Připravte svůj zavlažovací systém na jarní sezónu

Jaro se blíží, a s ním i čas probudit zahrady k životu. Ale než začnete plánovat výsadbu a...

Návrh, plán, realizace: klíč k dokonalému interiéru

Dokonalý interiér není jen o vkusu, ale také o správném plánování a provedení. Projektové práce a návrhy interiéru...

Vyberte si sedací soupravy a pohovky do domu, bytu i sídla firmy

Jestliže chceme nově vybavit některou místnost v domě nebo bytě, můžeme zůstat u barev, na které jsme zvyklí, nebo...