Přesazování bylinných pivoněk si naplánujte na začátek podzimu. Jak postupovat?

Date:

Share post:

Na podzim připravujeme svou zahradu nejen na zimu, ale také na další sezónu. Pokud máte v plánu přemístit pivoňky na nové stanoviště, učiňte tak právě teď. Řekneme si, jak na to.

Bylinné pivoňky patří k nejstarším a nejreprezentativnějším zahradním rostlinám. Jejich výjimečnost spočívá v dlouhověkosti a nádherných květinách. Ty se na bohatě olistěných trsech objevují každoročně v květnu nebo v červnu, přičemž poutají nejen pěknými barvami, ale také vůní. V sortimentu pivoněk však najdete také kultivary, které se pyšní překrásným podzimním zbarvením listů. Ani ty by proto neměly chybět ve vašich záhonech.

Bylinné pivoňky s neporušeným kořenovým balem si můžete vysadit kdykoli během sezóny, ale je třeba dobře zvážit místo výsadby. Pivoňky totiž nesnášejí časté přesazování a ve většině případů musí projít několik let, než na novém místě bohatě rozkvetou.

Pokud už pivoňky v zahradě máte a potřebujete je přemístit na lepší místo nebo objevíte u někoho v zahradě druh či kultivar, který se vám líbí ještě víc, začátek podzimu je tím pravým obdobím k přesazování. Ideální je stihnout to ještě v září nebo na začátku října. Jak správně postupovat?


Při přesazování bylinek budete potřebovat kvalitní zahradní nářadí, které vám vydrží.


spot_img

Related articles

Srovnáváme ceny potravin 2014-2022: Česko & Finsko

V roce 2022 inflace přerostla všechny rekordy prakticky ve všech evropských státech. Vstupy rostou, zdražuje plyn a elektřina,...

Zaměření pozemku a další služby geodetů

S potřebou zaměření pozemku se nesetkáváme každý den a tak není divu, pokud jen málo tušíte, jak probíhá a...

Co mají celebrity na zahradě?

Zahrada je místem, na kterém můžeme relaxovat, věnovat se koníčkům či trávit čas s blízkými. I mnoho celebrit...

Hledáte kvalitní potrubí nebo potrubní rozvody? Poradíme vám, kde se obrátit

Montážní práce a svařování můžeme denně potkávat v potravinářském, chemickém i petrochemickém průmyslu. Právě realizace v této oblasti provádí již...