Jak předejít odlupování obkladu a dlažby v koupelně?

Date:

Share post:

Nejčastějším důvodem vydouvání obkladu a také vzniku neestetických vlhkých map, fleků či plísní na vnějších stěnách koupelny bývá podcenění hydroizolační vrstvy pod nalepenými obkladovými prvky.

Problém zatečených, plesnivých stěn a odpadávajícího obkladu v místnostech se zvýšenou vlhkostí trápí obyvatele starších budov, ale i novostaveb. Ve vlhkém prostředí je totiž důležitá izolace proti vodě a vlhkosti – a to nejen u podkladu z materiálů citlivých na vodu, které se často používají v dnešních novostavbách (například sádrokarton a dřevo při montáži stěn nebo anhydridové potěry při realizaci podlah), ale také v případě tradičních podkladů, jako jsou cementové potěry a omítky.

Hydroizolační vrstva se aplikuje před lepením obkladu a dlažby a jejím úkolem je chránit podkladové konstrukce před vlhkostí a vodou pronikající spárami mezi obkládačkami. Jinak hrozí jejich postupné narušování. Kvalitní hydroizolační stěrky vynikají dokonce schopností přemostění trhlin vzniklých v podkladu. Zde platí staré známo, že prevence je levnější a jednodušší než pozdější řešení poruch.

spot_img

Related articles

Fotovoltaika, spotové ceny a obchodování na burze – jak díky nim můžete ušetřit a co je to Flexibilita?

V dnešní době velmi oblíbené téma – fotovoltaika, energie a šetření. Ale jak se k tomu váží spotové ceny? Celkem...

Klíč k úspěšnému prodeji nemovitosti je spolupráce s profesionálem

Nemovitost, kterou vlastníte, má pro vás pravděpodobně nejen citovou hodnotu, ale je také majetkem. Pokud uvažujete nad jejím...

Prodej nemovitosti: raději sami nebo s odborníkem?

U všech záležitostí, které musíme řešit, chceme hladký průběh bez problémů. Jiné to není ani u prodeje nemovitosti,...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které...