Tyto TRIKY vám pomohou!
V aktuální situaci, která souvisí se šířením nebezpečného koronavirus, jsme mnozí přehodnotili i dosavadní nákupní zvyklosti. Nákup potravin, kosmetiky či oblečení přes internet přináší řadu výhod.
No právě v případě oděvů a obuvi je třeba mít na pozoru. Trefit jinou velikost, než jakou zvykneme nosit, je v praxi poměrně běžné.
V případě bot však existuje hned několik záchranných kroků. Ty oceníte zejména v situaci, pokud vás boty trošku tlačí, ale vy se je přesto nechcete vzdát.
Zvětšit jejich minimálně o půl čísla zvládnete i bez odborné pomoci. Inspirovat vás mohou tyto, v praxi ověřené finty.
Triky, které by měla každá žena znát
- Hned na úvod si připomeňme metodu, na kterou nedali dopustit už naše babičky. Vše, co budete potřebovat, je jeden větší brambor. Ten oloupejte a na noc vložte do boty. Tím, že brambora vylučuje vlhkost, materiál natáhne a vás ochrání před nepříjemnými otlaky.
- Snad nejjednodušším způsobem je použít roztahovák bot, který dostat koupit nejen na internetu, ale i v každé kvalitní prodejně obuvi.
- Na líh je vždy spoleh, zvláště pokud potřebujete roztáhnout kožené boty. V rozprašovači smíchejte líh s vodou, a to v poměru 1: 1. Tekutinu nastříkejte dovnitř boty a následně si ji na několik hodin obujte. Díky lihu kůže změkne a nebude vás Omina.
- Další metodou, která vás prakticky nic nestojí, je použití ponožek. Vezměte ze skříňky několik ponožek, srolujte je a nacpěte do boty na celou noc v co největším množství. Ráno uvidíte, lépe řečeno pocítíte, ten rozdíl.
- Výborně se osvědčila i taktika, v níž hlavní roli hraje obyčejný mikrotenový sáček. Naplňte sáček vodou, vložte ho do boty a dejte na noc do mrazáku. Voda po ochlazení znásobí svůj objem a boty roztáhne.
- Na vlhkost se dá spolehnout iv případě plátěných tenisek či syntetických bot. Stačí si vzít vlhké noviny. Do bot jejich doslova narvěte a nechte vyschnout. Jakmile noviny uschnou, uvidíte, že boty vás nebudou tlačit.
- Dalším tipem, jak roztáhnout kožené boty, je jejich naplnění ovsem. Boty naplňte ovsem či jinou obilovinou, kterou zalijete vodou. Oves se přes noc díky vlhkosti zvětší a roztáhne vaši obuv. Ráno zrno z bot řádně vyčistěte, aby vás nikde netlačilo. Po několikadenním nošení boty vyschnou a perfektně se přizpůsobí vaší noze.
- Pokud vás řežou okraje bot na patě, sáhněte po parafinové svíčce. Párkrát ní přejděte po okrajích paty a těsněji místa by měla povolit.
- Pokud vás tlačí jen špička boty, můžete ji roztáhnout pomocí utěrky, kterou pokapete octem a na několik hodin vložíte do přední části boty.
Jak vybrat správné boty?
Zřejmě byste nečekali, kolik žen ve skutečnosti nezná přesnou velikost svých bot. I z tohoto důvodu nosí o číslo menší / větší obuv a musí se pasovat s otlaky, případně jim vyskakuje pata při chůzi.
Pokud jste se v předchozích řádcích našli, měli byste si přeměřit nohu a ujistit se, zda nosíte správné číslo. Velikost snadno zjistíte, pokud se postavíte patou ke stěně a na papír označíte místo, kde je vaše noha nejdelší. Potom vyčíslete vzdálenost mezi patou a označeným místem.
Na jejich type záleží
Myslete i na to, jaké boty si chcete koupit. Pokud jsou to tenisky či holínky, které plánujete nosit s ponožkami, nohu si měřte v ponožkách, které běžně nosíte. V případě, že kupujete sandály či lodičky, nohu si změřte bosou.
Pochopitelně nohy jednoho člověka se mohou mírně lišit ve velikosti. Změřte si vždy obě nohy a boty zvolte podle velikosti větší nohy, aby vás nová obuv netlačila.
A na závěr ještě jedna dobrá rada. Nakupujte v e-shopu, kde si můžete boty ohlédnout z více úhlů. Zaměřte se na tloušťku podrážky, tvar špičky i velikost podpatku, abyste měli jistotu, že kupujete to, co jste hledali, a co vám bude sedět. No i kdyby náhodou ne, víte, na jaké finty se můžete spolehnout.