Zaměření pozemku a další služby geodetů

Date:

Share post:

S potřebou zaměření pozemku se nesetkáváme každý den a tak není divu, pokud jen málo tušíte, jak probíhá a co vše splňovat k tomu, abyste na něm mohli postavit například dům. Pokud jste se nyní dostali do situace, kdy je zaměření pozemku vyžadováno, pokusíme se vám vysvětlit, jak se provádí a kdo by vám s ním mohl pomoci.

Kdy je nezbytné zaměřit pozemek

S geodetickým měřením pozemku se můžete dostat do styku například tehdy, pokud jste zdědili pozemek, případně jej chcete darovat. Je však příliš velký a vy jej chcete rozdělit na menší parcely. Dále, pokud chcete pozemek oplotit nebo do jeho dokumentace zanést věcné břemeno. Přesně stanovené hranice musí být také v případě výstavby domu, v neposlední řadě proto, abyste předešli případným a nechtěným sporům se sousedy. Ve všech těchto případech budete potřebovat geometrické zaměření pozemku, na základě kterého může vzniknout geometrický plán.

K čemu slouží geometrický plán

Geometrický plán je dokument nezbytný podklad pro zápis pozemku do katastru nemovitostí. Jeho platnost je neomezená a přepracovává se pouze tehdy, pokud s pozemkem zamýšlíte výše uvedené změny. Dále, aby byl geometrický plán schválen, je nutné nechat potvrdit jeho správnost na katastrálním úřadě.

Koho je možné požádat o pomoc

Geodetické práce může nabízet geodet nebo geodetická kancelář, které byly uděleny potřebné kompetence. Pokud se zajímáte o tuto službu v hlavním městě České republiky, geodetické práce Praha zastává již několik desítek let geodetická kancelář GEO-5, která kromě zaměření pozemku poskytuje také službu vytyčení hranic pozemků, identifikaci parce, stavební zaměření budov a mnoho dalšího, včetně přípravy pozemku nebo nemovitosti na klíč. Neváhejte a kontaktujte odborníky z oboru, kteří díky nabytým zkušenostem odvedou svěřenou práci velmi kvalitně.

spot_img

Related articles

Srovnáváme ceny potravin 2014-2022: Česko & Finsko

V roce 2022 inflace přerostla všechny rekordy prakticky ve všech evropských státech. Vstupy rostou, zdražuje plyn a elektřina,...

Zaměření pozemku a další služby geodetů

S potřebou zaměření pozemku se nesetkáváme každý den a tak není divu, pokud jen málo tušíte, jak probíhá a...

Co mají celebrity na zahradě?

Zahrada je místem, na kterém můžeme relaxovat, věnovat se koníčkům či trávit čas s blízkými. I mnoho celebrit...

Hledáte kvalitní potrubí nebo potrubní rozvody? Poradíme vám, kde se obrátit

Montážní práce a svařování můžeme denně potkávat v potravinářském, chemickém i petrochemickém průmyslu. Právě realizace v této oblasti provádí již...