Co mají celebrity na zahradě?

Date:

Share post:

Zahrada je místem, na kterém můžeme relaxovat, věnovat se koníčkům či trávit čas s blízkými. I mnoho celebrit a známých osobností podlehlo kouzlu vlastní zahrady. Jste zvědaví, jak vypadají zahrady známých osobností a co se v nich dá najít?

Zahrada dokáže být skvělým útočištěm, na kterém si můžete odpočinout od každodenních povinností a stresu. Může fungovat jako jakási oáza klidu, která pozitivně ovlivňuje naše smysly. Prostředí, které nás obklopuje, totiž výrazně ovlivňuje to, jak se cítíme. Příroda, čerstvý vzduch a zeleň jsou skvělými nástroji k relaxaci, pozitivně ovlivňují zdraví našeho nervového systému a celkově organismu. Pozitivní vliv zahrad na celkové zdraví, ale i další jejich výhody byly známy již dříve. Dnes už víme, že zahrady mnoha historických osobností, jako byly spisovatelé, malíři, sochaři či politici, byly místy klidu, na kterém mohli rozjímat, meditovat a nabírat inspiraci pro jejich práci a tvorbu. Zahrady byly místy, na kterých se rozvíjely vize do budoucna a přijímaly politická rozhodnutí. Velké zahrady či parky jsou téměř vždy spojeny se jmény slavných lidí, jako například Ludvík XIV. a zahrada ve Versailles.

Oblíbenost zahrad mezi slavnými osobnostmi není jiná ani dnes. Mnohé celebrity mají ve svých příbytcích menší či větší zahrady. Podívejme se na několik inspirativních zahrad známých osobností. Můžete se jimi inspirovat a nabrat nové podněty a nápady při realizaci či zvelebování své vlastní zahrady.

Neuvěřitelná zahrada prince Harryho a Meghan Markle

Zahradě domu vévody a vévodkyně ze Sussexu v Mentecito mnozí přidávají přívlastek „neuvěřitelná“. Ve skutečnosti jde o opravdu krásnou a velkou zahradu s venkovním bazénem, dobrodružným hřištěm pro děti ale také zahradou se zeleninou, kurníkem a krásným udržovaným trávníkem. Během rozhovoru s Oprah, ukázaly Harry a Meghan svůj kurník plný slepic, které zachránily z farmy. Manželé mají svůj vlastní zeleninový záhon. Princ Harry pravděpodobně přezval oblibu pro zahrádkářství od svého otce, krále Charlese, který je vášnivým zahrádkářem. Zahrada je také útočištěm pro jejich děti Archieho a Lilibet, protože se v ní nachází obrovské dobrodružné hřiště se skluzavkami, přelézkou, tobogánem či lezeckými stěnami.

Inspirující zahrady Beckhamů

Zahrada Davida a Victorie Beckham v londýnském domě také nabízí dostatek prostoru pro jejich děti pro společné hraní. Na zahradě v její spodní části se také nachází i zajímavé týpí. Pohádkové zahradní osvětlení zdobí stromy v zahradě, což z ní činí ideální místo, kde může rodina trávit čas během dne i v noci. Kromě domu v Londýně mají své sídlo také v Costwolds a obě nemovitosti mají krásné zahrady, které si může užívat společně s dětmi Brooklynem, Romeem, Cruzem a Harperem. Tento slavný pár si najal profesionální zahradníky, aby proměnili jejich venkovní prostory venkovského sídla, a je to vidět. Multifunkční prostor nabízí vše od sauny na míru až po ovocný sad či tenisový kurt pro jejich syna Romea, který je začínající tenista.

I když nemáme k dispozici zahradní architekty, kteří by proměnili naše zahrady, stále se můžeme inspirovat několika tipy od Beckhamů, jak navrhnout venkovní prostor, na který budeme hrdí. Pokud vám to prostor zahrady dovoluje, vytvořte si stolování pod širým nebem, například ke grilování s přáteli a rodinou. Investuje do stylového, kvalitního a odolného zahradního nábytku. Zahradní posezení si můžete vytvořit také s pomocí zahradních staveb, jako jsou zahradní altány či dřevěné chaty a domky. Zahradní altány jsou ideální na grilovačky a posezení v zahradě, protože poskytnou přístřeší, a tak si můžete užívat společné chvíle s rodinou a přáteli, i kdyby náhodou pršelo. Dřevěné chaty jsou zase skvělou volbou, pokud byste si na zahradě chtěli vytvořit i místo k přespání, například právě pro vaše hosty na grilovačce.

Tip: Zaujala vás idea dřevěné chaty na zahradě? Přečtěte si, co byste měli vědět předtím, než se rozhodnete pro její koupi.

Beckhamovi mají také v obou svých zahradách instalované zahradní osvětlení v podobě luceren či světelných řetězů. Takové osvětlení dotváří pohádkovou atmosféru a umožňuje využívat zahradní prostor i po setmění. Zahradní osvětlení je nenáročný prvek, který si můžete levně a rychle instalovat i do vaší zahrady. 

Romantické zahradní posezení Catherine Zeta-Jones

Catherine Zeta-Jones má zase na své zahradní venkovní terase krásný jídelní stůl, který je skvěle stylizovaný s květinami, visícím lustrem a krásnými vistáriemi všude kolem. Takové zahradní posezení, na oběd nebo i na odpolední kávu či večerní drink, si můžete jednoduše vytvořit na zahradě i vy. Stačit vám k tomu bude zahradní sezení, stůl a několik židlí, které můžete umístit do příjemného koutku vaší zahrady. Vytvořit ideální místo pro taková sezení v zahradách pomáhají i zahradní altány. Skvěle oddělí prostor a vytvoří útulné zátiší. Zahradní altány mohou mít podobu pergoly, přístřešku ale i větší zastřešené konstrukce. Skvělou výhodu mají v tom, že se hodí do jakékoli zahrady a lze je různě přizpůsobit. Zahradní altány lze také ozdobit, podobně jako v případě posezení Catherine Zeta-Jones květinami a popínavými rostlinami, nebo i světelnými dekoracemi.

Nemusíte být celebritou, abyste si uměli vytvořit královskou zahradu. Právě naopak, nádherná zahrada a pobyt v ní vám může dodat pocit, že celebritou jste. Inspirujte se tím, jak si své zahrady přizpůsobily celebrity a vyberte si to, co se vám líbí a hodí se do vašeho exteriéru. Ať už je to zahradní posezení, zahradní stavba, velkolepé visící viscérie nebo světelné lucerny.

spot_img

Related articles

Srovnáváme ceny potravin 2014-2022: Česko & Finsko

V roce 2022 inflace přerostla všechny rekordy prakticky ve všech evropských státech. Vstupy rostou, zdražuje plyn a elektřina,...

Zaměření pozemku a další služby geodetů

S potřebou zaměření pozemku se nesetkáváme každý den a tak není divu, pokud jen málo tušíte, jak probíhá a...

Co mají celebrity na zahradě?

Zahrada je místem, na kterém můžeme relaxovat, věnovat se koníčkům či trávit čas s blízkými. I mnoho celebrit...

Hledáte kvalitní potrubí nebo potrubní rozvody? Poradíme vám, kde se obrátit

Montážní práce a svařování můžeme denně potkávat v potravinářském, chemickém i petrochemickém průmyslu. Právě realizace v této oblasti provádí již...