Je zde konec letnění pokojových rostlin! Toto udělejte ještě předtím, než je přenesete dovnitř

Date:

Share post:

Začátkem podzimu stahujeme pokojíčky zpět do interiéru. Předtím, než je přesunete, nezapomeňte zkontrolovat jejich stav. Na co se zaměřit?

V září ukončete letnění pokojových rostlin v zahradě, na dvoře nebo balkoně. Rostliny nejprve důkladně prohlédněte – zaměřte se více na spodní stranu listů a stonku. Pokud najdete stopy chorob a škůdců, rostliny ošetřete ještě dříve, než je přenesete dovnitř. Před přenesením také zbavte pokojovou zeleň suchých květů, žlutých nebo odumřelých listů, případně poškozených částí.

Rostliny přiměřeně zavlažte (nepřelijte), ale už nepřihnojujte. Nezapomeňte důkladně očistit květináče a zkontrolovat, zda se na spodní straně květináčů nenachází hmyz nebo žížaly. Rostliny poté umístěte do interiéru, a to vždy podle požadavků konkrétních druhů.

Exotické orchideje: Jak vypěstovat bohatě kvetoucí rostliny? Exotické orchideje: Jak vypěstovat bohatě kvetoucí rostliny?

spot_img

Related articles

Srovnáváme ceny potravin 2014-2022: Česko & Finsko

V roce 2022 inflace přerostla všechny rekordy prakticky ve všech evropských státech. Vstupy rostou, zdražuje plyn a elektřina,...

Zaměření pozemku a další služby geodetů

S potřebou zaměření pozemku se nesetkáváme každý den a tak není divu, pokud jen málo tušíte, jak probíhá a...

Co mají celebrity na zahradě?

Zahrada je místem, na kterém můžeme relaxovat, věnovat se koníčkům či trávit čas s blízkými. I mnoho celebrit...

Hledáte kvalitní potrubí nebo potrubní rozvody? Poradíme vám, kde se obrátit

Montážní práce a svařování můžeme denně potkávat v potravinářském, chemickém i petrochemickém průmyslu. Právě realizace v této oblasti provádí již...