Kuchyňské trendy

Date:

Share post:

Je jako chameleon. Stačí změnit pár drobností, barev, originálních detailů a přestože všichni v ní máme totéž, každá vypadá jinak.

Bez úchytek

Rychlé, bezpečné a praktické otevírání kuchyňských skříněk je nezbytností. Elegantní a čistý vzhled prostoru zajistí skříňky bez úchytek. Ty podpoří především moderní a minimalistický design. Řešením jsou zapuštěné lišty nebo vyfrézované drážky. Lišty jsou většinou hliníkové nebo z nerezu, nůž a ochranou před nečistotou a drobky jsou těsnící pásky. Velmi atraktivní a pro manipulaci pohodlné jsou push systémy. Stačí zatlačit a skříňka je otevřená. Jemným tlakem ji opět zavřete. Problémem bezúchytkových skříněk je údržba, jelikož povrch je náchylnější na mastnotu a otisky prstů.

Spojena s obývacím pokojem

Toto sloučení si vyžádala doba. Aby vám však tento trend vyhovoval, je třeba předem zohlednit pár podstatných skutečností. Kuchyň, obývací pokoj a jídelna by měly spolu barevně, stylově a materiálově ladit. Ovšem i kontrast například bílo-černé, šedo-žluté nebo modro-hnědé kombinace je dovolen, ale ideální s propojením na celou místnost. Jistě oceníte, pokud z kuchyně budete vidět na televizor, ale zároveň pokud z obývacího pokoje nebudete vidět přímo do hrnců či do umyvadla plného nádobí. Co se spotřebičů týče, vybírejte tiché, ale výkonné. Nezbytností je kvalitní odsavač par. Kuchyňský ostrůvek a barový pult jsou opticky nejméně rušivé prvky, které ale zcela přesně vymezí jednotlivé funkční zóny.

Otevřené police

Tak ty jsou rozhodně „IN“. Dodají kuchyni osobitý ráz a osvěží ji. Pravdou ovšem je, že kromě kladů mají i zápornější stránku. Výhodou je přehlednost a fakt, že vše je hned po ruce, nic není třeba hledat, ani se zdržovat otevíráním a zavíráním dvířek. V opozitu této výhodě však stojí skutečnost, že potřeba utírání prachu a mastnoty je v tomto případě zvýšena. Otevřené police v kuchyni nejsou jen trendové, ale také ohleduplné k peněžence. Sníží se totiž náklady na dvířka, kování a otevírací systémy. Zajímavé jsou výrazné barevné police jako kontrast ke zbytku linky, ale také industriálně laděné masivní dřevěné police a robustní ocelové konzoly.

spot_img

Related articles

Srovnáváme ceny potravin 2014-2022: Česko & Finsko

V roce 2022 inflace přerostla všechny rekordy prakticky ve všech evropských státech. Vstupy rostou, zdražuje plyn a elektřina,...

Zaměření pozemku a další služby geodetů

S potřebou zaměření pozemku se nesetkáváme každý den a tak není divu, pokud jen málo tušíte, jak probíhá a...

Co mají celebrity na zahradě?

Zahrada je místem, na kterém můžeme relaxovat, věnovat se koníčkům či trávit čas s blízkými. I mnoho celebrit...

Hledáte kvalitní potrubí nebo potrubní rozvody? Poradíme vám, kde se obrátit

Montážní práce a svařování můžeme denně potkávat v potravinářském, chemickém i petrochemickém průmyslu. Právě realizace v této oblasti provádí již...