Obklady a dlažby

Date:

Share post:

Zajímá vás, jak se budou vyvíjet trendy v interiérových obkladech a dlažbách v letošním roce? Přinášíme vám stručný přehled i žhavé novinky přímo z Itálie.

Nenápadně, ale s důstojností opouštějí oblast největšího zájmu některé hity posledních let. Menší formáty s nepravidelným patchworkovým vzorem či retro obklady a dlažby ve tvaru šestiúhelníků mají již v nabídce výrazně menší zastoupení. Přidává se k nim i kontrastní spárování, které zdůrazňovalo strukturu pokládání malých formátů.

Ve velkém stylu

Díky vylepšeným technologiím keramické materiály i porcelánový gres výrazně zvětšují své rozměry. Trendem se stávají velkoformátové obklady i dlažby. Dosahují rozměrů až do 120 × 300 centimetrů a díky rektifikovaným formátům umožňují téměř bezespárové kladení. Takto obložené stěny a podlaha se stávají jednolitější a vyniká ničím nerušeným velkoplošným dekorem.

S městským nádechem

Takzvaný Urban Style, tedy styl městských loftů, ovlivnil několik výrobců obkladových materiálů. Typický je jejich vzhled imitující syrové materiály, jako jsou pohledový beton, kov a rez. Tato linie přináší také návrat k metalickým povrchům, které včas odešly do pozadí. Nepravidelné naturalistické povrchy, často v prostorovém provedení pro podtržení autenticity větších rozměrů na druhé straně kontrastně doplňují malé formáty obdélných dlaždic s výraznou spárou, imitující cihlové zdivo. Mezi horké novinky nastávajícího roku patří dekory imitující džínovinu a struktury kladivem vyklepaných plechů.

Mramorové variace

Tento luxusní přírodní kámen se stal jedním z největších hitů nejen mezi obklady. Nejkrásnější ukáže svoji jedinečnou kresbu ve velkých formátech. Těší se oblibě ve svém pravém obličeji přírodního materiálu, kde je každý kus jedinečný originál, ale také v dokonalých imitacích umělého kamene či gresu. Má mnoho podob, velmi širokou škálu barev od bílé přes růžové, červené, hnědé a zelené tóny až po působivou černou, proto se dokáže přizpůsobit téměř každému interiéru.

Inspirace mramorem již pokročila do fáze, kdy si designéři začali pohrávat s jeho kontrastními kombinacemi ve formě tmavých a světlých pruhů, mřížek či zajímavých kruhových dekorů.

spot_img

Related articles

Hledáte kvalitní potrubí nebo potrubní rozvody? Poradíme vám, kde se obrátit

Montážní práce a svařování můžeme denně potkávat v potravinářském, chemickém i petrochemickém průmyslu. Právě realizace v této oblasti provádí již...

Nerezový bazén s přelivovou hranou — okouzlí svým designem i praktičností

Nerezový bazén se hodí v podstatě kamkoliv, obzvláště na zahradu je oblíbenou volbou. Jeho údržba totiž není složitá,...

Stavební stroje: Prodej a servis strojů a mechanizace

Stavební stroje najdou využití při různých pracích. Pokud sháníte ten pravý, neváhejte se obrátit na odborníky, kteří mají...

Mají čínská znamení schopnost ovlivnit naši osobnost?

Věděli jste, že pro obyvatele Číny je charakteristika podle znamení poměrně zásadní? Podle jejich mínění ovlivňují čínská znamení...