Obklady a dlažby

Date:

Share post:

Zajímá vás, jak se budou vyvíjet trendy v interiérových obkladech a dlažbách v letošním roce? Přinášíme vám stručný přehled i žhavé novinky přímo z Itálie.

Nenápadně, ale s důstojností opouštějí oblast největšího zájmu některé hity posledních let. Menší formáty s nepravidelným patchworkovým vzorem či retro obklady a dlažby ve tvaru šestiúhelníků mají již v nabídce výrazně menší zastoupení. Přidává se k nim i kontrastní spárování, které zdůrazňovalo strukturu pokládání malých formátů.

Ve velkém stylu

Díky vylepšeným technologiím keramické materiály i porcelánový gres výrazně zvětšují své rozměry. Trendem se stávají velkoformátové obklady i dlažby. Dosahují rozměrů až do 120 × 300 centimetrů a díky rektifikovaným formátům umožňují téměř bezespárové kladení. Takto obložené stěny a podlaha se stávají jednolitější a vyniká ničím nerušeným velkoplošným dekorem.

S městským nádechem

Takzvaný Urban Style, tedy styl městských loftů, ovlivnil několik výrobců obkladových materiálů. Typický je jejich vzhled imitující syrové materiály, jako jsou pohledový beton, kov a rez. Tato linie přináší také návrat k metalickým povrchům, které včas odešly do pozadí. Nepravidelné naturalistické povrchy, často v prostorovém provedení pro podtržení autenticity větších rozměrů na druhé straně kontrastně doplňují malé formáty obdélných dlaždic s výraznou spárou, imitující cihlové zdivo. Mezi horké novinky nastávajícího roku patří dekory imitující džínovinu a struktury kladivem vyklepaných plechů.

Mramorové variace

Tento luxusní přírodní kámen se stal jedním z největších hitů nejen mezi obklady. Nejkrásnější ukáže svoji jedinečnou kresbu ve velkých formátech. Těší se oblibě ve svém pravém obličeji přírodního materiálu, kde je každý kus jedinečný originál, ale také v dokonalých imitacích umělého kamene či gresu. Má mnoho podob, velmi širokou škálu barev od bílé přes růžové, červené, hnědé a zelené tóny až po působivou černou, proto se dokáže přizpůsobit téměř každému interiéru.

Inspirace mramorem již pokročila do fáze, kdy si designéři začali pohrávat s jeho kontrastními kombinacemi ve formě tmavých a světlých pruhů, mřížek či zajímavých kruhových dekorů.

spot_img

Related articles

Srovnáváme ceny potravin 2014-2022: Česko & Finsko

V roce 2022 inflace přerostla všechny rekordy prakticky ve všech evropských státech. Vstupy rostou, zdražuje plyn a elektřina,...

Zaměření pozemku a další služby geodetů

S potřebou zaměření pozemku se nesetkáváme každý den a tak není divu, pokud jen málo tušíte, jak probíhá a...

Co mají celebrity na zahradě?

Zahrada je místem, na kterém můžeme relaxovat, věnovat se koníčkům či trávit čas s blízkými. I mnoho celebrit...

Hledáte kvalitní potrubí nebo potrubní rozvody? Poradíme vám, kde se obrátit

Montážní práce a svařování můžeme denně potkávat v potravinářském, chemickém i petrochemickém průmyslu. Právě realizace v této oblasti provádí již...